Parke Sorunları

Arızalar ve Çözüm yolları

 
Laminat Parkede Olusabilecek Arızalar ve Çözüm yolları.
1) Su Basması ;
Laminat parke su basmasına maruz kaldığı şartlarda ilk yapılması gereken , süpürgeliklerin sökülmesidir . Su laminat parkenin bir numaralı düşmanı olduğu icin düşük ve orta seviyedeki parkeler genellikle tekrar kullanılamaz hale gelir . Ancak her zamanki gibi kaliteli ürünlerde su çekildikten sonra tekrar kullanıma devam edilir...

 

 
2) Kabarma Şişme ;
Laminat parke döşenirken kenarlarda yeterli boşluk bırakılmaması veya yapılan malzemenin aşırı uzama yapmasıyla duvara temas eden parkeler kabarır ve yukarı dogru şişkinlik yapar. Bunu gidermenin yolu ise ; Kenarlardaki süpürgellikler sökülerek duvara değen kısımların kesici bir alet vasıtası ile kesilmesidir .Kesim yapıldıktan sonra duvara değmediğine emin olunduğunda parke yeniden eski halini alır.. Eğer ki şişkinlik uzun bir süre tamir edilmeden durmuşsa , yapılan ugulamadan sonra duzelmesi bir kaç gün alır .


 
3)Ek yerlerinde kırık ,yüzeyde deformasyon olusması ;
Laminat parkelerin yüzeylerinde ve ek yerlerinde deformasyon meydana geldiğinde tek çare alanın arızalı bölüme kadar sökülmesi ve yanlızca deformasyonun olustuğu plakaların degiştirilmesidir.

4) Ek yerlerinin açması , Ek yerlerinde Tırnak Oluşması 

Laminat Parkelerin ek yerlerinde açma olustuğunda yine kenarlardaki süpürgeliklerin sökülmesi ve duvar kenarlarından parklerin alet yardımı ile çakılmasıdır .. Fakat diş atması konusunda ise yapılacak bir şey yoktur ...


 

Bu tarz sorunlarla çok fazla karşı karşıya kalmamak icin , kaldığınız durumda da bu sorunların düzeltilebilmesi için
Tek çare Kaliteli Parke ve İşini bilen ustalarla çalişmak tek çözüm yoludur. ...

Not :
Ayrıca son zamanlarda evlerinde tadilat yapanlar ve genellikle doğalgaz petek borularının yerden geçirenler , eğer evinizde parke döşeli ise ve borular zeminden geçecek ise kesinlikle ve kesinlikle dogalgaz tesisatçılarına parkenizi söktürmeyiniz..

tesisatçılar genellikle sökme işlemi yaparken parkenizi kıracaktır.. ve tesisat döşemesi bittikten sonra parke döşemesi yapmazlar.. ve kırık parkeler size kalır ve yeni parke yaptırmak zorunda kalırsınız.

Bu yüzden tesisatçılardan önce iyi bir parke ustasına parkenizi sökturunuz ve tesisat isi bitince tekrar eskisi gibi döşeme yaptırarak parkenizi kullanabilirsiniz..

Aksi halde tekrar yeniden parke almak ve döşettirmek zorunda kalırsınız.. bu da size epeyce bir maliyet demektir..TEKNİK DESTEK ALMAK & ÇÖZÜM İÇİN BİZDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ.
BIRAKIN İŞİ USTASI YAPSIN

İŞİNDE USTA EKİBİMİZ HER ZAMAN SİZİN HİZMETİNİZDEinegolparkemarket@hotmail.com
             
inegolparke@hotmail.com